Governors attendance at committee meetings 2018-2019

 

Governors Record of Attendance
  Autumn 2018 Spring 2019 Summer 2019
Governor

Learning / Teaching

13/11/2018

Resources

20/11/2018

Full Governors

27/11/2018

Learning / Teaching

05/03/2019

Resources

12/03/2019

Full Governors

19/03/2019

Learning / Teaching 

18/06/2019

Resources 

25/06/2019

Full Governors

02/07/2019

Ray Satur MBE (Chair) Present Present Present Present Apologies Present
Prof Tim Simkins Present Apologies Present Apologies Present Present
Neil Frankland Present Present Present Present Present Present
Jackie Badger Present Present Apologies                                           Present Present  
Clare Burghes                                             Present Present                                          Apologies
Leanne Davenport Apologies                                           Present Present                                          Apologies  
Venishia Dyson  Present Present Present                                          Present Present
Allison Edgeler                                           Apologies Present                                          Present Present  
Richard Goddard Apologies                                           Present Present                                           Present  
Andrew Hibberd                                                                                    Present                                          Present Apologies  
Matt Newsome Present                                           Present Present                                           Present  
Emma Roebuck Smythe                                           Present Present                                            Present Present
Elizabeth Watkinson Apologies Apologies Apologies Resigned  Resigned Resigned Resigned  Resigned Resigned
 Parent Governor                                                                                                                                                                                                                                                        

Governors attendance at committee meetings 2017-2018

 

Governors Record of Attendance
  Autumn 2017 Spring 2018 Summer 2018
Governor

Learning / Teaching

14/11/2017

Resources

28/11/2017

Full Governors

28/11/2017

Learning / Teaching

06/03/2018

Resources

13/03/2018

Full Governors

20/03/2018

Learning / Teaching 

19/06/2018

Resources 

26/06/2018

Full Governors

18/09/2018 

Re-Arranged Date

Ray Satur MBE (Chair) Present Present Present Present Present Present
Prof Tim Simkins Present Present Present Apologies Present Present Apologies
Neil Frankland Present Present Present Present Present Present Present Present
Jackie Badger   Present Present   Present Present   Present
Leanne Davenport     Present   Apologies Present
Allison Edgeler    Present Present Present Present Present Present
Richard Goddard Present   Present                                                                      Present Present
Andrew Hibberd   Present Present   Present Present   Apologies
Clare Burghes Apologies   Present Present Present Present  
Matt Newsome  Present   Present  Present Present  Present
Emma Roebuck Smythe         Present Present Present
Kayleigh Rushby Present   Present Present   Present Present
Elizabeth Watkinson Present  Present Present Present        Present Present
       

 

 

 

 

 //